Instruktoři

 • – Jožka Káčer

  Instruktor, inspektor provozu, inspektor techniky, testpilot, majitel školy létání.

  S prvním sbíháním kopců začal v roce 1992 s legendárním BIGem. Každý volný víkend vyrážel ze Západních Čech do Beskyd, aby si „protáhl křídla“. V roce 1994 se setkal s jedním z prvních „motorářů“ u nás švédem Jerrym D. Prohlásil létání se řvoucím motorem na zádech za absolutní blbost a dál běhal s padákem do kopců. Při druhém setkání s motorem začal uvažovat o jeho eventuelních výhodách a netrvalo dlouho a měl svůj první stroj. Nedostatek času, nedostupnost letových terénů a touha létat kdykoliv to umožní počasí způsobila, že u motorového létání nakonec zůstal. V roce 1997 si založil školu létání a v roce 2000 přidal i výuku létání s motorem. Od roku 2002 byl členem reprezentace ČR a úspěšným účastníkem domácích i světových závodů. Postupem času si začal uvědomovat, že jej daleko víc vnitřně naplňují rozesmáté tváře začínajících pilotů po prvním letu, než zaprášené trofeje někde v regálu v garáži, a tak v roce 2011 definitivně ukončil svojí závodní kariéru a na plný úvazek  se věnuje pouze výuce.

 • Jožka Káčer
 • – Daniel Kuběnka

  Sportovec tělem i duší a závislák na letání.

  Náš nejmladší, přesto zkušený a houževnatý instruktor. Od samého dětství ho rodiče vedli ke sportu, a to hlavně k tenisu. Časem se dostal k jezdectví a zvláštním řízením osudu i k paraglidingu. Sport obecně je jeho životním posláním a proto pro něj byla FTVS jasnou volbou. Paragliding a zejména ten motorový je pro Daniela momentálně sportem č.1.

 • Daniel Kuběnka
 • – Karin Rosová

  Dobrodruh, cestovatel, snílek a "totální magor do létání".

  Původním povoláním zvířecí embryolog. O létání snila už od dětství. Po studiích se vydala do světa, navštívila vzdálené kouty naší planety - Ameriku, Kanadu, Aljašku, Indonésii, Nový Zéland a Afriku. Na jedné potápěčské výpravě se dověděla o škole paraglidingu a tím dnem se jí totálně změnil život. Nejprve začala létat na volno, později si na záda vzala i motor. Opustila embrya i cestování a začala se létání s motorem i bez věnovat naplno. Od roku 2008 působí v Letecké škole Jožky Káčera jako Instruktorka a organizátorka všech akcí a výletů. V motorovém paraglidingu začla závodit v roce 2011, na konci téhož roku byla vyhlášena vítězkou Ligy MPG. V roce 2012 se stala členkou reprezentace ČR a na Mistrovství Světa ve Španělsku získala úžasné STŘÍBRO!!! V týmech pak ZLATOU MEDAILI. V tuto chvíli maminkuje…

 • Karin Rosová
 • – Barbora Pašková

  Létá na křídlech i s motorem, ale přednost dává volnému plachtění.

  K létání se dostala náhodou na zájezdu na Korsice v roce 1995. Svou kariéru začínala jako pasažér na tandemu o čemž by mohla napsat tlustou knihu :-) Její specialitou je pozemní trénink - groundhandling. Vyřizuje také veškerou administrativu a je pravou rukou instruktorů v terénu.

 • Barbora Pašková
jak začít létat?
jak vybrat správnou školu?
v čem jsme jiní, než ostatní?
up