Paramušky 2010

Paramušky 2010
=

Slet vinných paramušek do sklípku ve Vlkoši se stává známou a v paraglidingovém světě věhlasnou záležitostí. :o) Druhý ročník, který se na jihu moravy konal o minulém víkendu, bohužel nepřinesl luxusní letové počasí, ale o jiné radovánky nouze nebyla.

Teď bych tu mohla psát reportáž ve stylu - jak jsme se ze všech koutů celé republiky sjeli, polítali, pak poseděli u dobrého jídla a pití, poklábosili do pozdních ranních hodin, jak v noci někdo chrápal a někdo pořád chodil na záchod, v neděli ráno jak jsme se zase rozjeli všichni domů. To bych mohla...

Jenže...

=Paramušky 2010 byl tak trochu jiný slet. Tak trochu jiný level. Náš kamarád a hostitel Renda Uccello přišel ten den, ten večer o svého tatínka. Možná už byl starý, ale byl to jeho otec a toho máme všichni jen jednoho. V takové chvíli je člověk moc smutný a parta přátel, kteří jsou nablízku se svou úpřimnou soustrastí, jsou jen malou útěchou.

Možná si myslíte, že ve sklípku panovala pochmurná nálada. To se však říct nedá. Měli jsme kulturní program – předpremiéru Luďova filmu – MČR Stichovice a jako první jsme měli možnost shlédnout vskutku ojedinělý profesionální film v plné verzi. Vzpomínky na pilotní začátky jsme oživili krátkou slideshow završenou videem z prvního Uccellova letu a jeho první slova po přistání.

=

Kolem půlnoci se venku na sněhu děly nepopsatelné věci, které nejlépe vystihují fotky. A co se dělo po půlnoci se už skoro ani fotit nedalo. Chudák, kdo odpadl dříve jak ostatní (Péťo, promiň).

A jak jste ostatně četli už na diskuzi. Akce se povedla, bylo to krásné, smutné i veselé. Bylo to SUPER, nebylo to načančané, ale bylo to pěkné.

Tímto ještě jednou DĚKUJI za nás za všechny Rendovi a Bohdanovi za krásné a milé setkání ve Vlkošské búdě a už teď se těším na další ročník.

FOTOGALERIE Paramušky 2010

Video Luďka Svobody z MČR

Slideshow "Kurzíkův rok"