MEDUNO 2010/5

MEDUNO 2010/5
ZA LASAMI ZA GORAMI ZA DOLINAMI... HEJ!

ZA LASAMI  ZA GORAMI  ZA DOLINAMI... HEJ!

=Za lasami za gorami za dolinami

Vyjeli si dwa kurziky do Medunami


Ej Kačere, nie hniewaj sie

my budieme dobro lietat, nu podziwej sie...

Meduno, Itálie, poslední říjnový víkend L.P 2010,

deváté album, osmá skladba   … Hej.... a jedem!

Tentokrát to vážně stálo za to... Sešli jsme se už ve středu v Býkovicích, abychom společně potrénovali starty, přistání a znovu si zopakovali, co nás bude na tom „velkém Medunském kopci“ čekat. Teoreticky jsme se připravili na všechny klapance a „stally“ a také na možné odhození záložního padáku.

Příjezd do Itálie a první noc strávená v kempu nám mnohým ukrutně hnula se seběvědomím „zálesáků – goralů“. Teploty pod nulou, ranní jinovatka a pára od úst... i skauti už začali pomýšlet na ubytování u Kačeny v hotýlku za 25 éček se snídaní. Zařadit se mezi „šampóóóny“, když je venku pod nulou, není zas taková ostuda :o)

Ej gurale, neboj tie sie

u Kačeny wolna postel, ubytujte sie

První lety na seznámení s terénem – strach, obava, propast pod nohama, příprava ke startu, adrenalin, slyšíme se? tak pojď na to, vytažení, kontrola,  nezastavuj , utíkej, utíkej, přibrzdi....pěkný, můžeš se posadit do sedačky, levá a směr přistávačka, 10min ticha, krajina jako na dlani, pravá 360tka, levá 360tka, hezký, moc pěkný, za silnici a pojď už pravá bokem na vítr, sleduj rukáv a srovnej se proti větru, vysedni ze sedačky, nohy pod sebe, na 50 a na 100   :o) :o) :o)  trojitá dávka endorfinů přímo do žíly, úsměv od ucha k uchu...

Tak to je první let z velkého kopce – zážitek na celý život...




=  =  = 
=

 A pak přijde druhý a třetí a další let, povinné figury, sklopené uši, zaklopené půlky i celé náběžky padáků. Samozřejmě i nácvik svahování a vyhýbání. Na kopci je rušno, kromě nás je na kopci také německá paraglidingová schule, nějaký polák, ital, rakušák a spousta českých rogalistů, kteří každoročně v Medunu zakončují svou leteckou sezónu s heslem „Hóóóď ho tam“.


=

Cestou nahoru na kopec – deváté album, osmá skladba, 15 osob na palubě LT

pro neznalé odkaz zde, ať máte aspoň trošku představu




 = =  =

Každý večer jsme měli ITALSKÉ HODY. Grilovaná klobáska z místního uzenářství, pršutek, šunčička, gorgonzola, mozzarela, sušená rajčátka, olivy aj. místní speciality. K tomu výborné italské vínko a to vše ve vytopené klubovně.

Ej gurale, napij tie sie

jutro budiem všici lietat, pomodly tie sie

Závěrečné přezkoušení z praxe i teórie zvládli všici gurale. Jen jeden gural od Plzně (kde prý dělají výborné bryndzové halušky) si  lehce přivodil krizovou situaci po čelním zaklapnutí a od té chvíle si už nikdy řidičky namotávat nebude...

Příběhy slavných...

A tak se v Medunu opět narodilo pár nových pilotů. Snem těchto kluků a holek bylo lítat a nakonec se jim to podařilo.

=

Tak třeba zarputilý vytrvalec Lubano se svými nelehkými začátky, nezdary a zdravotními problémy – a nakonec... i on to dokázal.

=

 Nebo Ondráš, motorový pilot, se už teď nejvíc těší, jak si na motoru vyzkouší klapnout uši.

=

Ilonka, pilotka zatím jen bezmotorová, ale moc šikovná. Jen co na jaře sleze sníh, oblékne Ilča kombinézu, vezme svůj krásný nový žlutý padák, na záda vrtuli a už brzy ji zařadíme i do kategorie PPG pilotů.

 =

Velký Bojar s nemalými ambicemi na instruktora... Po motorovém kurzu s nepřízní počasí je tahle bezmotorová zkušenost k nezaplacení.

=

A pilotka Lenka, která k nám zavítala asi jen proto, že se paraglidingu věnuje kamarád Jirka. Ale to netušila, jak i ji samotnou létání pohltí, vcucne a už mezi normální živé lidi nevrátí.

 =

Ota začal taky kdysi na motoru, ale pro samou práci zapoměl na létání... v Medunu si teď moc dobře vzpoměl a už se těší na další výlet, je to tak?

=

Davida z Kobeřické letky není třeba představovat, dlouholetý motorový pilot, účastník býkovických závodů a všech zajímavých ppg akcí. I on si v Medunu vzpoměl na své pilotní začátky a konečně ty papíry na volno dotáhne do konce.

=

No a pak s námi vyrazil taky Petr - kravaťákův brácha. V Medunu se mu podařilo dodělat kurz, který v Beskydech započal a kvůli počasí nedokončil. I jeho těch pár dnů v Itálii nadchlo natolik, že už rozbíjí prasátko a rovnou kupuje výbavu.

=

Motorkář Jarda, ten šel na všechno s námořnickou rozvahou, v klidu a v pohodě. Volné létání mu je  bezvadnou průpravou na motorový kurz. Jarda se taky rozhodl pořídit výbavu a přes zimu aspoň vypilovat pozemní trénink.

=

A nakonec Martin, soudný to pilot. Už rok vlastni pilotní průkaz, ale rozhodl se jít znovu do kurzu, protože až dosud se létání nevěnoval. To se teď ovšem změní....

=

A kromě těchto pilotních elévů, jeli s námi na výlet i piloti. Peťa perníkář jel podpořit tatínka Lubana a přitom si skvěle polítal. Nebýt těch zabouchnutých klíčů u auta, byla to skvělá dovolená :o).

=

Druhý Peťa alias Zavináč získal na tomto výletu novou přezdívku Čáryfuk, která mu asi už zůstane. caryfukUž jen proto, že jako pilot se cítil uražen výzvou ve vysílačce, aby udělal frontstall – není přece žádnej kurzík :o). Výmluva, že by mu z brašny vypadl Tačůd však byla všemi přijata... bez Tačůda není Čaryfuka...

 =

Třetí Peťa – Pažout tentokrát nezazářil ani jako NAKED PILOT ON BOARD, ani jako účastník mise „Pěšky na startovačku“, tentokrát si s Marou a dvěma Petry „pouze“ zahráli hru o třech dějstvích, komedii s dobrým koncem – sestup ze startu na přístání.

 =

A Marek Ufon?  zaperlil svým pokusem o B-stall. No, na Zálesáka a jeho B-C stall zatím nemá, ale figura to byla taky velmi zajímavá a zkusíme to příště znovu a lépe...

 Za lasami  za gorami  za dolinami

 vratili sie dwa pilonti od Medunami

Ej Kačere, raduj tie sie

my budieme znowa lietat, uwidzime sie

FOTOGALERIE   MEDUNO 2010 - 5