Kurzy paraglidingu

Kurzy Paraglidingu

Seznamovací kurz

Seznamovací kurz

Seznamovací kurzy jsou jednodenní lekcí vhodnou pro všechny, kteří se chtějí nezávazně seznámit s paraglidingem, dozvědět se o tomto sportu něco víc, ale i pro ty, kteří chtějí se svými známými, kamarády či příbuznými prožít nevšední aktivní den.

Cena kurzu: 1.950,- Kč (1.755,- Kč pro členy) / 5 hodin

Detail kurzu

Základní kurz - 3 dny

Základní kurz - 3 dny

Třídenní intenzivní paraglidingový kurz, jehož cílem je získání veškerých teoretických a praktických znalostí dle výcvikové osnovy PL3. Kurz je určen úplným začátečníkům, nebo absolventům Seznamovacího kurzu. Věková hranice nad 15 let.

Cena kurzu: 3.900,- Kč (3.510,- Kč pro členy)

Detail kurzu

Pokračovací kurz

Pokračovací kurz

Tento pětidenní kurz paraglidingu navazuje na základní kurz a jeho cílem je získání pilotní licence PL-A. Součástí kurzu je intenzivní výuka potřebných znalostí z oboru meteorologie, aerodynamiky, leteckých předpisů, letové praxe a praktické výuky létání. Kurz je určen pro absolventy třídenního ZÁKLADNÍHO KURZU nebo pro absolventy Základních kurzů jiných škol.

Cena kurzu: 5.900,- Kč (5.310,- Kč pro členy)

Detail kurzu

Základní motorový kurz

Základní motorový kurz

V průběhu sedmidenního intenzivního kurzu motorového paraglidingu vás zkušení instruktoři seznámí s problematikou tohoto sportu a získáte teoretické i praktické znalosti potřebné k vašemu budoucímu samostatnému létání. Věková hranice nad 16 let

Cena kurzu: 12.500,- Kč (7.500,- Kč při zakoupení výbavy)

Detail kurzu

Individuální kurz paraglidingu

individuální paraglidingový kurz, jehož cílem je maximálně se přizpůsobit potřebám žáka k získání veškerých teoretických a praktických znalostí dle výcvikové osnovy PL3, nebo MPL3. Kurz je určen zájemcům o absolvování kteréhokoliv z námi nabízených kurzů. Věková hranice nad 15 let.

Cena kurzu:

od 300,-Kč/hod s vlastním vybavením

od 400,-Kč/hod s vybavením školy

 

Detail kurzu

Základní kurz - 7 dní

Základní kurz - 7 dní

Tento týdenní kurz je kompletním výcvikem k získání pilotní licence PL-A. Je to vlastně spojený ZÁKLADNÍ 3denní kurz a POKRAČOVACÍ KURZ. Tento kurz je výhodný pro ty, kteří si chtějí vzít dovolenou v jednom týdnu a nechtějí výcvik rozfázovat do dvou jednotlivých kurzů. Nicméně ze zkušeností doporučujeme raději dvoufázový výcvik z důvodů lepšího vstřebání jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností. Kurz je určen úplným začátečníkům, nebo absolventům Seznamovacího kurzu. Věková hranice nad 15 let.

Cena kurzu: 9.800,- Kč (8.820,- Kč pro členy)

Detail kurzu

Bezpečnostní kurz paraglidingu

Bezpečnostní kurz paraglidingu

Jedná se o nácvik nestandardních letových režimů nad vodní hladinou včetně možnosti vyzkoušet si použití záložního padáku.

Cena kurzu: 9.900,- Kč

Detail kurzu

Motorový kurz pro piloty bez letové praxe

Motorový kurz pro piloty bez letové praxe

Kurz Motorový paragliding pro piloty bez letové praxe je určen držitelům pilotní licence PL-A, kteří mají nalétáno méně než 30hodin. Je vhodný i pro čerstvé absolventy kurzů, kteří sice získali pilotní licenci PL-A, ale nemají ještě žádné zkušenosti. Dále je přístupný žákům, kteří v daném roce absolvovali v naší škole Základní kurz. Pro zařazení do kurzu je nutné, aby žák bezpečně ovládal startování a vodění padáku. Aby bylo možno absolvovat tento kurz, musí žák před zahájením kurzu prokázat praktické a teoretické znalosti, které vyžaduje předpis PL3 odpovídající jeho pilotnímu průkazu.

Cena kurzu: 10.500,- Kč (5.500,- Kč při zakoupení výbavy)

Detail kurzu

Letová praxe

Letová praxe

Tento kurz je určen jako nádstavba pro absolventy naší školy základních, nebo motorových kurzů. Hlavní náplní je práce na zvládnutí chyb jednotlivých žáků, které se nepodařilo odstranit již během základních kurzů se zaměřením na úspěšné absolvování pilotních zkoušek. Tento kurz je veden zcela individuálně dle potřeb, časových a fyzických možností a schopností žáka. Žáci, kteří si v naší škole zakoupí výbavu (motorovou krosnu, padák) mají pokračovací praxi ZDARMA.

Cena kurzu: 1.000,- Kč / den (zdarma při zakoupení výbavy)

Detail kurzu

Motorový kurz pro piloty s letovou praxí

Motorový kurz pro piloty s letovou praxí

Tento kurz je určen pouze aktivním pilotům – držitelům pilotních licencí PL-B a vyšších. Aby bylo možno absolvovat zkrácený kurz, musí žák před zahájením kurzu prokázat praktické a teoretické znalosti odpovídající jeho pilotnímu průkazu a doložit nálet min.30hodin v uplynulém roce. Létání s motorem je jiné než létání v horách. Vyžaduje větší technickou připravenost, dokonalou manipulaci s padákem při startu a zvládnutí zvláštností pilotáže s motorem. Velký důraz ve výcviku je kladen na zachování maximální bezpečnosti při manipulaci s nastartovaným motorem, na perfektní znalost předpisů a informovanost o letových prostorech.

Cena kurzu: 8.500,- Kč (3.500,- Kč při zakoupení výbavy)

Detail kurzu

Prázdninový víkendový kurz

Prázdninový víkendový kurz

Třídenní pohodový kurz zaměřený zejména pro mladé aktivní a akční lidi. Je obdobou základního kurzu paraglidingové školy Jožky Káčera, probíhá od soboty do pondělí a je možné dále navázat Pokračovacím kurzem a získat pak Pilotní licenci.

Cena kurzu: 2.900,- Kč

Detail kurzu

Paraglidingový kurz pro náročné

Paraglidingový kurz pro náročné

Pro zájemce o výkonnostní motorové létání nabízíme individualní výuku paraglidingu zaměřenou na přípravu pro start na závodech PPG.

Cena kurzu: 2.000,- Kč (1.800,- Kč pro členy)

Detail kurzu

Pozemní trénink

Pozemní trénink

Tento kurz pozemního tréninku je zaměřen na zdokonalení techniky startování a vodění padákového kluzáku pro absolventy naší školy základního, nebo motorového kurzu. Perfektní ovládání kluzáku je nezbytným základem pro startování s motorovou krosnou. Bez dokonalého zvládnutí této části výcviku nelze bezpečně pokračovat ani v základním ani v motorovém kurzu.

Cena kurzu: 1.000,- Kč / den (zdarma při zakoupení výbavy)

Detail kurzu

Pokračovací kurz paraglidingu - PL-B

Pokračovací kurz paraglidingu - PL-B

Pokračovací kurz je vhodný pro celkové zdokonalení techniky letu, stoupání v termice či vyklesávacích manévrů. Máte-li zájem o navýšení vaší pilotní kvalifikace na úroveň PL-B, pak právě tento kurz je vám šitý na míru. Zájemce o tento kurz musí být držitelem PL-A licence nejméně po dobu 6ti měsíců a musí doložit nálet minimálně 50 letových hodin (deník pilota, nebo čestné prohlášení) na různých letových terénech.

Cena kurzu: 2.000,- Kč (1.800,- Kč pro členy)

Detail kurzu

Paragliding pro firmy – teambuilding – outdoor akce

Paragliding pro firmy – teambuilding – outdoor akce

Paragliding pro firmy jedno nebo dvoudenní kurz (teambuildingová akce) a je určen pro firmy, které chtějí svým zaměstnancům nebo partnerům připravit nevšední zážitek v podobě seznámení s paraglidingem na outdoorové akci. Kurz je vhodný pro skupiny 10-30 lidí.

Cena kurzu: 2.900,- Kč/os/den při jednodenní akci (4.900,- Kč/os/2dny při dvoudenní akci)

Detail kurzu