Instruktoři

 

Jožka Káčer

Instruktor, inspektor provozu, inspektor techniky, testpilot, majitel školy létání.

S prvním sbíháním kopců začal v roce 1992 s legendárním BIGem. Každý volný víkend vyrážel ze Západních Čech do Beskyd, aby si „protáhl křídla“. V roce 1994 se setkal s jedním z prvních „motorářů“ u nás švédem Jerrym D. Prohlásil létání se řvoucím motorem na zádech za absolutní blbost a dál běhal s padákem do kopců. Při druhém setkání s motorem začal uvažovat o jeho eventuelních výhodách a netrvalo dlouho a měl svůj první stroj. Nedostatek času, nedostupnost letových terénů a touha létat kdykoliv to umožní počasí způsobila, že u motorového létání nakonec zůstal. V roce 1997 si založil školu létání a v roce 2000 přidal i výuku létání s motorem. Od roku 2002 je členem reprezentace ČR a úspěšným účastníkem domácích i světových závodů.

 

Karin Stachová

Dobrodruh, cestovatel, snílek a "totální magor do létání".

Původním povoláním zvířecí embryolog. O létání snila už od dětství. Po studiích se vydala do světa, navštívila vzdálené kouty naší planety - Ameriku, Kanadu, Aljašku, Indonésii, Nový Zéland a Afriku. Na jedné potápěčské výpravě se dověděla o škole paraglidingu a tím dnem se jí totálně změnil život. Nejprve začala létat na volno, později si na záda vzala i motor. Opustila embrya i cestování a začala se létání s motorem i bez věnovat naplno. Od roku 2008 působí v Letecké škole Jožky Káčera jako Instruktorka a organizátorka všech akcí a výletů. V motorovém paraglidingu začla závodit v roce 2011, na konci téhož roku byla vyhlášena vítězkou Ligy MPG.  V loňském roce 2012 se stala členkou reprezentace ČR a na Mistrovství Světa ve Španělsku získala úžasné STŘÍBRO !!! V týmech pak ZLATOU MEDAILI. V tuto chvíli je na vzestupu :-)

 

Daniel Kuběnka

Sportovec tělem i duší a závislák na letání.

Náš nejmladší, přesto zkušený a houževnatý instruktor. Od samého dětství  ho rodiče vedli ke sportu, a to hlavně k tenisu. Časem se dostal k jezdectví  a zvláštním řízením osudu i k paraglidingu. Sport obecně je jeho životním posláním a proto pro něj byla FTVS  jasnou volbou. Paragliding a zejména ten motorový je pro Daniela momentálně sportem č.1.

Martin Chytil

Věčně vysmátý, pohodový Instruktor a parťák do nepohody.

Po dlouhých letech strávených v armádě i pro něj se stal paragliding mimořádnou příležitostí útěku ke svobodě. Je specialistou na Aerodynamiku, Navigaci a Rozcvičky. Z nedostatku času upřednostňuje motorové létání, ale potkat ho můžete i na termických výletech.

 

Barbora Pašková

=

Létá na křídlech i s motorem, ale přednost dává volnému plachtění.

K létání se dostala náhodou na zájezdu na Korsice v roce 1995. Svou kariéru začínala jako pasažér na tandemu o čemž by mohla napsat tlustou knihu :-) Její specialitou je pozemní trénink - groundhandling. V současné chvíli je na mateřské dovolené, proto ji nejčastěji slyšíte v telefonu při prvním kontaktu se školou. Vyřizuje veškerou administrativu a je pravou rukou instruktorů v terénu.