Falcon - Moravský Kameň 2010

Falcon - Moravský Kameň 2010
Tradiční akce na závěr roku, slet motorových paraglidistů, soutěž o Moravský Kameň, filmová soutěž, bohatá tombola, dobré jídlo, pití a předvánoční bujarý večírek...

=

Minulý víkend jsme navštívili tradiční akci Falcon v Model City u Znojma. Akce byla mimořádně zdařilá...Ti otužilejší trávili dlouhé minuty, dokonce i hodiny ve vzduchu!!! Brrr... Ti rozumnější trávili raději čas u baru.

=

Konstruktér a pilot Jarek Sura představil veřejnosti svůj nový stroj s aerodynamickým rámem (viz foto).

 Ve vyhřáté hospůdce jsme pak měli možnost shlédnout 4 soutěžní filmové snímky ze světa motorového paraglidingu. Tomáš Berka promítl svůj hraný vtipný film "Divnej sen", Standa Sýkora pak dokument z letecké svatby Rosti Rylky. Spolek SPV Letohrad pustil svůj krásný muzikál "Vzdůůůůch". Tříčlenná porota určila vítěze, jimž se stal Laďa Tyrpak se svým ojedinělým a vskutku zajímavým nápadem - pohled za pilota. Tento krátký filmek měl opravdu velký ohlas, protože za sebe se nikdo z nás při létání moc často nedívá a tak tento "nový pohled" všechny učaroval. Bohužel se nepodařilo promítnout Luďkův profesionální film z Mistrovství ČR, ale umístil ho youtube, kde jej můžete vidět ve zkrácené podobě... stojí opravdu za to - vřele doporučuji.

Dr. Marcello Dvořák připravil pro přítomné piloty užitečnou Příručku první pomoci "NESER" s praktickou nálepkou a radami, jež mohou zachránit život zraněnému.

=

Po dobré večeři se Ing. Roman Pavlík vrhnul se svými "otroky" na vyhlášení soutěže MORAVSKÝ KAMEŇ 2010. Tato soutěž je v paraglidingovém světě velmi známá (světoznámá) a získává si stále více příznivců a účastníků. Hodnotné ceny do soutěže věnovali sponzoři a je opravdu milé, že v Kameňu vyhrává každý, což mi tak trochu připomíná naše závodění Býkovické Air Games nebo Neváhej a leť...

Následovala bohatá tombola (opravdu každý vyhrál 2-3 balíčky kondomů nebo popelník) :o)) jejíž výtěžek byl věnován na dobročinnou akci. Ne - nebylo to na dětský domov nebo psí útulek, ale celá částka byla uložena na bar, který se pak otevřel dokud jsme to všechno společně nepropili...

=""

Následovala bujará oslava a zejména na chodbě a dámském wc se děly pozoruhodné věci. Kdo to ten večer ustál na nohou, ráno měl zase příležitost polítat, ale moc se takových hrdinů nenašlo.

Pěkná akce... Poděkování patří všem, kteří se na organizaci nějakým způsobem podíleli !!! Zázemí v Model City je opravdu luxusní a určitě se sem někdy v teplejších měsících znovu vypravíme.

No a do budoucna - cíl je jasný - účastnit se soutěže o Moravský Kameň. Napřesrok jdu do toho... kdo se přidá???