V čem jsme jiní než ostatní?

1. Bezpečnost na prvním místě

Při výcviku klademe velký důraz na bezpečnost našich žáků. Po celou dobu kurzu se Vám věnují vždy nejméně 2 zkušení instruktoři. Při praktickém výcviku jste neustále pod dohledem a v kontaktu se svým instruktorem přes vysílačku. Postupně jsou na Vás zvyšovány nároky tak, abyste ke konci kurzu byli schopni samostatně a bezpečně startovat, letět a přistát.

Vizitkou naší školy je, že odtud odchází piloti, kteří opravdu umí. Piloťáky nerozdáváme po čtvrtečním večírku, ze známosti nebo za úplatky. Tady Vás opravdu naučíme. Už jen bilance rozbitých vrtulí svědčí o kvalitě školy. Obecně známý mýtus, že při učení motorového paraglidingu každý člověk zpočátku zláme 4-5 vrtulí Vám lehce vyvrátíme. V naší Letecké škole je dlouhodobý průměr 1-2 vrtule za sezónu (asi na 700 startů).

„NENÍ DŮVOD LÁMAT VRTULE, NOHY ANI SEBEVĚDOMÍ ŽÁKŮ !!!“

2. Profesionální a individuální přístup ke všem žákům

Maximální počet žáků v kurzu je 8 a to z důvodu zajištění kvalitní a efektivní výuky. Skupině se vždy věnují 2-3 instruktoři, kteří díky svým zkušenostem dokáží perfektně rozpoznat a eliminovat Vaše chyby. Výcvik vždy probíhá v závislosti na zvládnutí konkrétních úloh každého žáka.

3. Nejkvalitnější paraglidingové vybavení

Řada instruktorů v ČR Vám bude nabízet kurzy paraglidingu. Tváří se jako profesionální školy, ale profesionalita končí tehdy, pokud Vás nutí zakoupit výbavu dříve, než vůbec zjistíte, jestli se tento sport pro Vás hodí.  V naší škole dostane každý žák svůj paraglidingový komplet přesně ve své váhové kategorii. Na každou sezónu obnovujeme školní vybavení a proto každý rok dostáváte nové padáky a nové motory těch nejlepších značek co na českém trhu jsou (Mac Para + Nirvana).

4. Nové a vyzkoušené výukové materiály a metody výuky

Ještě před zahájením kurzu je každému žákovi zaslána domů učebnice a výukové DVD Paragliding, aby se mohl v klidu připravit alespoň teoreticky. Na kurzu dále každý obdrží vychytaný sešit. Na učebně, kde probíhají přednášky jsou pak k dispozici další výukové materiály – odborné knihy, časopisy, mapy, zákony aj. Nejlepším zdrojem informací pak je studna vědomostí našich instruktorů, kteří jsou neustále připraveni odpovídat na všechny Vaše otázky. Ke zkvalitnění výuky používáme také videonahrávky Vašich letů a následný rozbor na učebně.

5. Zajištění veškerého provozního servisu

Během celého kurzu se nemusíte o nic starat. Přichystáme pro Vás kompletní paraglidingovou výbavu. Benzín a olej je samozřejmostí stejně jako jakýkoliv servis při seřizování a údržbě motorů.  Přepravu školní výbavy na cvičné louky zajišťujeme vlastním vozem. Pokud se jede na cvičný terén mimo Býkovice, zajišťujeme také přepravu kursistů.

6. Vyřízení veškerých formalit

Vystavíme Vám Osobní list – Váš průvodní doklad k vystavení pilotní licence. Pomůžeme Vám se všemi papírovými nepříjemnostmi ohledně získání piloťáku, vyřízení techničáku, pojištění atd. Pokud nemůžete nebo nestihnete sehnat leteckého lékaře, zajistíme Vám lékařskou prohlídku přímo v Býkovicích nebo v Blansku.  

7. Zajištění ubytování a stravování

Zajistíme pro Vás ubytování přímo v místě konání kurzu dle Vašich požadavků od turistické ubytovny až po luxusní hotelový pokoj. Stravujeme se obvykle společně formou Menu v hotelové restauraci. V ubytovně je k dispozici vybavená kuchyňka.

8. Zajištění doprovodného programu

Pokud nám počasí nepřeje, vždy máme na programu výuku teorie a ke zpestření promítáme zajímavé filmy ze světa paraglidingu. Na každém kurzu Vás čeká Grilovačka. Letecká škola Vás zve na večeři pod širákem.

9. Dárkový balíček

To stále není všechno. Každý žák od nás obdrží ve firemních barvách aktovku – diplomatku,  památeční tričko školy, zábavné paraglidingové DVD, samolepku, propisku, katalogy padáků a motorových krosen.

10. Kompletní poradenský servis při nákupu vybavení

Během kurzu společně s Vámi zjistíme, jaké jsou Vaše nároky a možnosti. Pomůžeme Vám vybrat to nejlepší vybavení ušité přímo na míru. Nejsme smluvně vázáni s žádnou firmou a proto Vám nebudeme vnucovat žádné konkrétní značky ani typy výrobků. Rádi Vám však odborně poradíme s koupí nové, nebo i bazarové výbavy.  Ceny v našem shopu jsou vždy stejné jako u výrobce a navíc získáte další výhody a slevy. Před, během i po absolvování kurzu jsme neustále připraveni odpovídat na Vaše všetečné otázky.

A ještě pár věcí...

  • Jednání na rovinu...
  • Jasné ceny...
  • Podání všech informací předem...
  • Nekupujete zajíce v pytli...