Slet vinných rock paramušek 2012

paramusky

 

 

Reportáž z akce, která zanechala hluboké dojmy….

 

Již počtvrté jsme se letos na podzim sešli s partou lítačů školy Jožky Káčera na tradiční akci „Slet vinných paramušek“ aneb zavírání letecké sezóny.

Jako každý rok nás pohostinný Uccello pozval do svého sklípku ve Vlkoši na jižní moravě. Ti co chtěli polítat, přijeli nulluž v pátek a ti co si mysleli, že budou lítat, dojeli až v sobotu. nullZkrátka letovo bylo jen v pátek, dali jsme pěkné kolečko kolem Kyjova, vyfotili Vlkošské bůdy, Milotický zámek a pár podzimně zbarvených stromů. Pak hybaj zpátky na zem, protože už kolem 5hod se stmívá. Podotýkám, že jako první byl ve vzduchu sám Uccello a vedl naši paramotorovou letku. null

Snad poprvé na tomto sletu bylo více  tříkolek než nožičkářů.  Večer přijeli i z JZD Opava a krásně jsme poklábosili o letošní parádní letové sezóně a zavzpomínali na své pilotní začátky.

 

V sobotu ráno jsme ani nezkoušeli vstávat, protože od brzkých ranních hodin dul vítr fujavec. Po vydatné snídani jsme jeli na výlet do Koryčan a kolem oběda se to do Vlkoše začalo sjíždět ve velkém…

 

Na programu byla paintballová válka mezi flekatýma maskáčema a jehličkami. Borec od kuliček nás poučil, jak se s takovou zbraní zarábá, jak mířit a hlavně kdy nemířit a nestřílet. Vysvětlil nám pravidla první hry a vpustil nás donullstrašidelného lesa. Celou atmosféru nulltvrdého boje zesiloval neutichající vichr.     null     null

Já osobně jsem měla zpočátku velký problém namířit na člověka zbraň, natož vystřelit. Když jsem ale první dvě hry ani jednou nevystřelila a přitom dostala docela bolestivou ťafku do zad a do zadku, tak jsem se naštvala a pak už to šlo :o). Sice jsme žádný dárek pro Rendu z lesa nepřinesli, každý jsme měli několik oranžových fleků na mundúru a pěkně jsme se zpotili, ale nakonec to byla prima zábava na celé odpoledne.

 

 

Přesun do sklípku a zahájení večírku bylo příjemným vrcholem nullParamušek.  Náš vynikající kuchař, gurmán a gastrospecialista  Marcello se postavil ke grilu a nosil nám samé dobrůtky až pod nos. Uccello běhal nahoru a dolů do sklípku a tentokrát jsme pili víno „červené“.

S politováním konstatuji, že na žádné promítání fotek a povídání ani nedošlo, jelikož hudební scéna se rozjela v plném proudu už od samého začátku večírku. null

Tentokrát to byly takové „para rock mushky“ - kytary, bubínky, klávesy, harmonika, rumba koule a příbory řinčely až do ranních hodin. Byl to MEGAKONCERT, muzikanti se střídali a vlastně každý byl aspoň chvíli členullnem této obrovské kapely. Sklípek se otřásal v základech.

K půlnoci přišla na řadu elektrická kytara a ti nejvytrvalejší  hráli až do rána. Ti méně vytrvalí odpadli, ale nic jim to nebylo platné, muzika nabírala na obrátkách a tak jsme vlastně šli všichni spát až ráno v 5hodin.

Neděle se pak nesla v duchu střízlivění, foukání to alkoholtesteru a čekání na nulu :o), sbírání  zlomených rumba koulí, hledání trsátek a oplakávání prasklé blány u bonga. Ještě že zase foukalo a nikdo neměl roupy jít do vzduchu.

Byl to nářez tyhle paramušky a rozhodně na ně nikdo z přítomných nezapomene…

Tak za rok zase na viděnou….

 

Fotogalerie Paramušky 2012