Magnum........................... 16.800,- Kč

 (fusak z technické tkaniny a překližkové prkno)

                                                                                        (absolventi školy sleva 3%)

Sedačka Magnum - neoprenový fusak a kevlarové prkno...................... 17.800,- Kč


Magnum - garantované pohodlí  během dlouhých letů. Sedačka Magnum poskytuje možnost tepelného komfortu díky svému odnímatelnému „fusaku“ na nohy a zaručuje vysoký komfort  a pohodlí díky množství různých nastavení. Sedačka je citlivá na řízení tělem vzhledem k optimální pozici nosných karabin. Mezi sedačkou a kluzákem je vynikající zpětná vazba. 

MAC PARA

Magnum sedačka je vyrobena z lehkého, oděru odolného materiálu CORDURA. Boční zakrytí nosných popruhů pružným Neoprenem vede ke snížení odporů a zaručuje hladkost povrchu i při různých nastaveních sedačky.  Sedačku Magnum lze dodat ve dvou provedeních tzv. „fusaku“ na nohy.

Sériová varianta „fusaku“ je vyrobena z technické tkaniny s nafukovacím přední dílem s automatickým dofukováním zaobleného tvaru během letu. Opěrná deska nohou je vyrobena z překližky.

Druhou (dražší) možností je ochranný obal na nohy vyrobený z Neoprenu. Přední zaoblený díl je částečně vyplněn molitanem a částečně je jeho tvar nafukován dopřednou rychlostí během letu. Opěrná deska nohou je vyrobena z kevlar/uhlíkového sendviče.

V sedačce je umístěno speciálně tvarované překližkové prkno s polstrováním. Nastavování sklonu prkna a zpevnění sedátka v podélné ose  se provádí pomocí popruhů vedoucích z nosných karabin směrem k přední a zadní hraně sedátka.  Spolu s opěrným prknem nebo opěrnou hrazdou na nohy zaručují maximální komfort. Tělo pilota je dokonale podepíráno jak v zádové , tak i v bederní části.

Kluzké ramenní popruhy a systém nožních popruhů umožňují snadný pohyb při startu. Hmotnost sedačky je 7,5 kg včetně velkého pěnového chrániče a nerezových karabin. Pro zastánce co nejlehčí výbavy nabízíme uhlíkové prkno s úsporou hmotnosti 400 g uhlíkové prkno na nohy s úsporou dalších 200 g. Celkovou hmotnost lze dále zredukovat použitím duralových karabin. . Porézní látka na sedátku, bocích a zádové části zásadně redukují pocení pilota a přispívají, tak značnou měrou k letovému komfortu.

Nastavitelné kladky umožňují snadné sešlápnutí hrazdy speed systému bez jakéhokoliv náklonu nohou nahoru. Tzn. dle polohy pilota v sedačce lze nastavit kladky tak, aby se během aktivace speed systému neměnila poloha pilota a nedocházelo, tak ke zvětšení aerodynamického odporu pilota.

Sedačka je sériově vybavena speciálně tvarovaným pěnovým chráničem 15 cm, který ve zmenšené tloušťce zasahuje mezi sedák sedačky a záchranný systém. Chránič lze vyjmout přes zadní kapsu sedačky. Ramenní popruhy nesklouzávají z ramen díky pomocnému popruhu s plastovou sponou.  Snadnou manipulaci a ukládání sedačky do batohu umožňuje jednoduchý systém zadní kapsy.

Záchranný padák je umístěn vepředu pod stehny pilota/-tky. Jedná se o osvědčený psaníčkový systém, který snadné otevření a vytažení záchranného padáku z vnějšího kontejneru. Uvolňovač záchranného padáku je viditelný a lehce uchopitelný. Sériově je umístěn na pravé straně. Na objednávku lze Magnum vyrobit s uvolňovačem na straně levé.

Ochranný obal na nohy tzv. „fusak“ se připevňuje na sedačku pomocí tzv. suchých zipů na bocích sedačky a přední chlopni záchranného systému a dále pomocí dvou horních úzkých smyček  přímo do nosných karabin. Transformace na „letní“ verzi je velmi jednoduchá zabere pouhé dvě minuty. Stačí vyjmout popruhy z nosných karabin, uvolnit s. zipy, vyjmout popruhy opěrného prkna na nohy a instalovat opěrnou hrazdu. Posledním krokem je navázání gumiček napínajících hrazdu speed systému. 

Technický popis    

 

  • 15 cm pěnový chránič
  • skvělá ovladatelnost sedačky pomocí přenosu hmotnosti tělem
  • rukojeť záložního padáku viditelná, lehce uchopitelná
  • aerodynamický tvar
  • excelentní podpora bederní části zad
  • velký úložný prostor na zádech
  • Hmotnost sedačky Magnum je 7.5 kg včetně pěnového chrániče                            
Max. Zatížení:
100 kg
Karabinka vzdálenost:
38-50 cm
Hmotnost včetně kokpitu / předního kontejneru
(bez záchranného padáku)                     
7,5 kg
Zádový chránič
pěnový chránič tloušťka 15 cm s plastovou výztuhou
Záchranný systémintegrovaný kontejner
(psaníčkový systém) pod sedákem s postranním uvolňovačem

 Galerie

magnum
magnum
magnum