Hawaii............................... 24.500,- Kč

závodní aerodynamická sedačka               (absolventi školy sleva 3%)


Hawaii je aerodynamicky střižená zcela krytá sedačka, určená pro závody a velmi náročné piloty, preferující maximální optimalizaci výkonu svého kluzáku. Sedačka Hawaii poskytuje vysoký komfort  a pohodlí díky množství různých nastavení. Sedačka je citlivá na řízení tělem  díky optimální  výšce umístění nosných karabin. Mezi sedačkou a kluzákem je vynikající zpětná vazba

MAC PARA

Sedačka Hawaii vychází ze sedačky firmy GIN Genie Race a odlišuje se v několika podstatných bodech. Umístění a výška prsního popruhu jakož i kluzné ramenní popruhy jsou podobně provedeny jako u většiny MAC PARA sedaček.  Hawaii je vyráběna u firmy GIN Gliders.

Strany sedačky překrývající nosné popruhy, nohy a další prvky pro nastavení sedačky jsou z neoprenu snižující tak odpory a zaručující hladký povrch. Přední zaoblený díl je částečně vyplněn molitanem a částečně je jeho tvar nafukován dopřednou rychlostí během letu. Dlouhý odnímatelný kónický díl  aerodynamické nafukovací kapsy je vyroben z materiálu používaného na kity a přispívá k lepšímu obtékání sedačky vzduchem a podílí se tak na zvýšení výkonu kluzáku. 

V sedačce je umístěno speciálně tvarované dřevěné překližkové prkno. Nastavování sklonu prkna a zpevnění sedátka v podélné ose  se provádí pomocí popruhů vedoucích z nosných karabin směrem k přední hraně sedátka. Možnost posunu prkna uvnitř sedátka velmi přispívá k optimalizaci preferované polohy  (těžiště) v sedačce.

Na rozdíl od většiny MAC PARA sedaček  jsou nožní popruhy integrovány do prsního popruhu a pomocí dvou spon tvoří jeden celek. Tělo pilota je dokonale podepřeno v oblasti zad a ramen. K tomu slouží dva nastavovací popruhy na každé straně. Spodní, určený pro podporu bederní části, je vybaven plochými sponami, neboť jeho nastavení pilot většinou po „odladění“ většinou nemění. Horní zádový popruh je vybaven trimem. Rychlým pře-nastavením může pilot snadno změnit polohu během dlouhých letů. Měkké podšití rameních a vycpávka nožních popruhů umožňuje snadný pohyb během startu.

Hmotnost sedačky je 8,6 kg včetně pěnového chrániče a nerezových karabin. Pro nadšence nejlehčího vybavení nabízíme karbonové prkno redukující váhu o 400 g. Přední opěrné prkénko na nohy je sériově v kevlar/uhlíkovém provedení. Porézní látka na sedátku, bocích a zádové části zásadně redukují pocení pilota a přispívají, tak značnou měrou k letovému komfortu.

Robustní kladky HARKEN s kuličkovými ložisky umožňují bezchybné ovládání speed systému bez použití obou nohou. Osvědčeno u závodních kluzáků s jednou kladičkou na volných koncích kluzáku. Díky nastavení kladek se během aktivace speed systému nemění poloha pilota a nenarůstá tak aerodynamické odpor. Sedačka je standardně vybavena 12 cm pěnovým chráničem.

Záchranný systém je umístěn pod stehny pilota a je aktivován směrem na pravou stranu. Jedná se o promyšlenou kombinaci šuplíkového a psaníčkového systému.  Dostatek prostoru pro umístění záchranného systému zaručuje snadné uvolnění  záložního padáku z vnějšího kontejneru. Použití záchranného systému je snadné díky přístupnému a přehlednému umístění záchranné rukojeti. 

Ramenní popruhy nekloužou dolů díky pomocnému popruhu s plastikovou sponou. Snadnou manipulaci a ukládání sedačky do batohu umožňuje promyšlený systém zadní kapsy. Neoprenové uzavíratelné kapsičky po obou stranách poskytují prostor na umístění malého či jiných drobnosti.

Technický popis    

 

  • 12 cm pěnový chránič
  • skvělá ovladatelnost sedačky pomocí přenosu hmotnosti tělem
  • rukojeť záložního padáku viditelná, lehce uchopitelná
  • aerodynamický tvar
  • excelentní podpora bederní části zad
  • velký úložný prostor na zádech
  • Hmotnost sedačky Hawaii je 8.6 kg včetně pěnového chrániče                                                                  
Max. Zatížení:
120 kg
Karabinka vzdálenost:
38-50 cm
Hmotnost včetně kokpitu / předního kontejneru
(bez záchranného padáku)                     
8,6 kg
Zádový chránič
pěnový chránič tloušťka 12 cm s plastovou výztuhou
Záchranný systém Integrovaný kontejner
(
kombinace šuplíkového a psaníčkového systému) pod sedákem s postranním uvolňovačem                         

 Galerie

hawaii
hawaii
hawaii
hawaii