CD-DVD

Dárkový poukaz

Přemýšlíte o originálním a užitečném dárku pro své blízké? Věnujte jim dárkový poukaz na tandemový let, na kurz paraglidingu nebo k nákupu zboží z naší prodejny.

Neváhej a leť (2.díl)................................. 190,- Kč

Další pokračování úspěšného filmu ze světa motorového paraglidingu. Film oceněný Cenou diváka na Filmovém festivalu leteckých amatérských filmů.

Aero

Sportovně laděná přilba vyráběná z kevlarových a uhlíkových tkanin. Pro svůj aerodynamický tvar a nízkou hmotnost je velmi oblíbená u závodních pilotů. Tvar této přilby je navržen tak, aby chránil vršek uší před poraněním šňůrami. Dvouramenný popruh zlepšuje stabilitu přilby na hlavě. Vnitřní polstrování je vyjímatelné a lze jej vyprat. Standardní barevné provedení: bílá, černá, modrá, chrom, uhlík, kevlar-uhlík. Zakázkové provedení: šedá metalíza. Lze dodat i v provedení XS.

videokazeta TAJFUN

(PG akrobacie, Markus Gründhammer)Jeden z nejlepších světových akropilotů předvádí kousky, které na našich kopcích vídáme opravdu jen zřídka. Markus dokazuje že paragliding není jenom stoupání v termice, hodinové polítání, ale taky(v jeho přídadě většinou)kontrolovaný pád. Jaho padák letí rovně pouze chvíli po startu a občas chvíli před přistáním. Vrtulník, spirála na zem a loping z pohledu pilota se většině normálních paraglidistů podaří vidět jenom touto formou. Nic z toho ale nezkoušejte, pokud nemáte, stejně jako Markus, šanci lítat 200 dní v roce.

DVD Okinawa wind

Létání v exotické zemi opředené staletými legendami. Korálové útesy s ptačí perspektivy. Dovádění na pobřeží těsně nad vrcholky vln. Zapojte svou fantazii a vydejte se s námi na opuštěný ostrůvek, kam nás budou doprovázet jen mořské želvy a manty. Nadechněte se a ucítíte jemnou vůni moře. Zavřete oči a uslyšíte hukot vln oceánu.18min.

DVD Nirvanero

Tato bezesporu nejednodušší forma motorového létání si získává stále více příznivců po celém světě. Také už jste si ze vzduchu prohlédli všechny chalupy známých, chaty jejich rodičů i Váš starý pionýrský tabor? Také občas cítíte, že to chce změnu? Pojďte se s námi podívat do Španělska! Horká krev jižního národa a španělské rytmy přímo vybízejí opustit přímočarý let a vychutnat si pohled na mořský příboj, přímořská letoviska i okolní krajinu ze všech možných úhlů pohledu. Nechte se inspirovat k vlastním vzrušujícím letům v nových krajích. Objevte úžasná místa z ptačí perspektivy. A kdo už má nalétáno a chce si zkusit závodění, tomu přídavkem v krátkém sestřihu přiblížíme atmosféru Mistrovství Evropy 2002 v Maďarsku.

DVD Anapurna High.................... 240,-Kč

Myšlenka létat nad himalájskými osmitisícovkami na motorovém rogale napadla pilota a dobrodruha Čechoameričana Jana Béma při návštěvě Nepálu v roce 1987. V roce 1993 zorganizoval výpravu s cílem přeletět nejvyšší horu světa Mount Everest. Závada na speciálně upraveném motoru, který při zkouškách dokázal vynést křídlo do výšky přes osm kilometrů, však přelet Everestu znemožnila. Výprava přesto dosáhla světového prvenství - na rezervním křídle se standartním motorem překonala sedmitisícovou Ama Dablam poblíž Mount Everestu. V roce 2000 se Jan Bém se svými přáteli vrací do Nepálu, aby se tentokrát pokusil přeletět legendární osmitisícovku Annapurnu I.50,5min.

DVD Paragliding in Kyrgyzstan.................... 288,-Kč

DVD Paragliding in Kyrgyzstan... Bivaque flying expedition of El Speedo team 2004

Paragliding........................ 220,-Kč

učebnice Paragliding - Richard Plos (základy aerodynamiky, konstrukce padáku, meteorologie, nauky o létání a nouzových postupů) Tuto učebnici dostanou naši žáci zdarma ještě před kurzem!

Atlas oblaků.................... 360,-Kč

Souborný přehled oblaků, jejich vznik, význam, souvislost s počasím. Bohatá obrazová příloha. Trojnásobný dotisk – jeden z nejúspěšnějších titulů, stále značně žádaný.

Letecká meteorologie........................ 290,-Kč

Autor: Petr Dvořák. Odborný výklad počasí pro piloty soukromých letadel a plachtaře. Soudobé poznatky z meteorologie, vysvětlení meteorologických zpráv a informací.